Единечен режим кабел за оптички влакна, затворен кабел со влакна со LSZH / челична цевка

Краток опис:

Детален производ Оклопен кабел за оптички влакна во затворен простор со карактеристики на LSZH / челик: Добри механички карактеристики и карактеристики на околината; Меки, флексибилни, цврсти, лесни за спојување, особено се применува на оптички меѓуградски, поле, жици за згради, приклучоци за багажникот; Задржувач на пламен ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Детален опис на производот
Вид на кабел: Затворен Тип на влакна: СМ / ММ
Јадро на кабел: 1-12 Кабелска јакна: ПВЦ / LSZH / OFNR / OFNP / PE
Структура: Оклопни Боја на кабел: Портокалова, жолта, аква, виолетова, виолетова или прилагодена

  

Оклопен кабел за оптички влакна во еден режим со LSZH / челична цевка

Карактеристики:

Добри механички карактеристики и карактеристики на околината;

Меки, флексибилни, цврсти, лесни за спојување, особено се применува на оптички меѓуградски, поле, жици за згради, приклучоци за багажникот;

Карактеристики на отпорен на пламен и исполнување на барањата на релевантните стандарди;

Исполнуваат различни барања на пазарот и клиенти.

Апликации:

Се користи во сите видови општа оптика

Користете во пигтили и лепенки

Се користи во приклучоци во простории за оптичка комуникациска опрема и оптички рамки за дистрибуција

Се користи како конектор за оптички апарат

Параметар на кабел:

Соодветната димензија на целиот кабел за оптички влакна (табела 1)

Вид на кабел Дијаметар на кабел мм Дијаметар на цевка од не'рѓосувачки челикмм Дијаметар на тесно-пуфер влакна мм
2.0GJSJV Φ2.0 ± 0,1 Φ0,9 ± 0,05 Φ0.5
3.0GJSJV Φ3.0 ± 0,1 Φ1,41 ± 0,05 Φ0.9

Соодветната димензија на целиот кабел за оптички влакна (табела 2)

Вид на кабел Дијаметар на кабел (мм) Тежина на кабелотКГ / КМ Затегнувачка Н. Радиус на свиткување (мм) * Здроби N / 100mm
Кратко време Долго време динамичен статички
2.0GJSJV Φ2.0 ± 0,1 6.5 200 100 20 10 4500
3.0GJSJV Φ3.0 ± 0,1 10.5 200 100 30 15 4500

Сите вредности во табелата 2, кои се само за повикување

Користејќи влакна од серијата G657, радиусот на свиткување ќе биде помал од 15 mm

Слика на производот:

Single Mode Fiber Optic Cable , Armored Fiber Cable Indoor With LSZH / Steel Tube

Таг:

оклопен кабел за оптички влакна,

единечен режим оптички кабел


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја