Надворешен мултимоден кабел со оптички влакна црна јакна PE со уни-цевка гел - исполнета конструкција

Краток опис:

Детален опис на производот Тип на кабел: Тип на надворешно влакно: SM / MM Јадро на кабел: 2-24 јакна за кабел: MDPE / HDPE Структура: Уни-цевка јакна: Црна GYXTW мултимоден надворешен кабел со оптички влакна со црна PE јакна Опис: Оклопна уни-цевка GYXTW Единствена јакна / единечен оклопен кабел е дизајниран со флексибилност и разноврсност потребна за најсложените инсталации на денешницата, вклучително и директно закопани. Металниот оклоп се користи кога е посакувана механичка заштита. Карактеристики: Уни -...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Детален опис на производот
Вид на кабел: На отворено Тип на влакна: СМ / ММ
Јадро на кабел: 2-24 Кабелска јакна: MDPE / HDPE
Структура: Уни-цевка Јакна: Црно

 

GYXTW мултимоден кабел со оптички влакна на отворено со црна јакна од PE

Опис:

Оклопна единствена јакна / единечен оклопен кабел GYXTW е дизајниран со флексибилност и разноврсност

потребни за најсложените инсталации денес, вклучително и директно закопани.

Металниот оклоп се користи кога е посакувана механичка заштита.

Карактеристики:

Уни-цевка исполнета со гел конструкција за врвна заштита на влакна.

Метален оклоп за заштита на кабелот од напад на глодар и механичко оштетување.

Вградената челична жица обезбедува пожелна цврстина на истегнување и отпорност на дробење.

Компактен, лесен за инсталирање.

УВ и водоотпорен дизајн.

Апликација:

Интербодинг комуникација со глас или податоци.

Инсталиран во канал, подземен канал.

FTTx / FTTH / FTTD


Спецификација:

Тип на влакна Г.652 Г.655 50/125 ^ м 62,5 / 125 ^ м
Ослабување(+ 20X) 850 nm <3,0 dB / км <3,3 dB / км
1300 nm <1,0 dB / км <1,0 dB / км
1310 nm <0,36 dB / км <0,40 dB / км
1550 nm <0,22 dB / км <0,23 dB / км
Пропусен опсег 850 nm > 500 MHz-км > 200 Mhz-км
1300 nm > 500 MHz-км > 500 Mhz-км
Нумеричка решетка 0,200 ± 0,015 НА 0,275 ± 0,015 НА
Просечна кабелска должина на бранови cc <1260 nm <1450 nm

Структура и технички спецификации:

ВлакнаБрои НоминаленДијаметар

(мм)

НоминаленТежина

(кг / км)

Дозволено оптоварување на истегнување(Н) Дозволена отпорност на здроби
(N / 100mm)
Краток термин Долгорочно Краток термин Долгорочно
2 ~ 12 8.6 95 1500 600 1000 300
14 ~ 24 9.0 110 1500 600 1000 300

Забелешка: Овој лист со податоци може да биде само препорака, но не и додаток на договорот. Ве молиме контактирајте ги нашите продажни лица за подетални информации.

Слика на производот:

Outdoor Multimode Fiber Optic Cable Black PE Jacket With Uni - Tube Gel - Filled Construction

Таг:

единечен режим оптички кабел,

кабел за оклопни влакна


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја