LGX PLC оптички влакна сплитер кутија со адаптери за оптички влакна SC APC

Краток опис:

Детален производ Кутија со SC APC симплекс адаптери за оптички влакна Опис: TTI обезбедува цела серија на производи од сплитер 1xN и 2xN кои се прилагодени за специфични апликации. Сите производи ги исполнуваат GR-1209-CORE и GR-1221-COREусловите. Карактеристика: Добра униформност и мала загуба на вметнување Ниски полари ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Детален опис на производот
Вид на конектор: СЦ, ФК, ЛЦ, СВ Феруле крајно лице: Компјутер, UPC, APC
Тип на влакна: G652D G657A1 G657A2 Режим на влакна: Синглмод
Пакет: Челична цевка, ABS Структура: 1 × 32 2 × 32

LGX PLC Сплитер Кутија со SC APC Симплекс Адаптери за оптички влакна

Опис:

TTI обезбедува цела серија производи од сплитер од 1xN и 2xN кои се прилагодени за специфични апликации. Сите производи ги исполнуваат GR-1209-CORE и GR-1221-COREусловите.

Карактеристика:

Добра униформност и мала загуба на вметнување

Зависна загуба од мала поларизација

Одличен механички

Стабилност Telecordia GR-1221 и GR-1209

Компоненти преку TLC-сертифицирани, во согласност со YD1117-2001

Сооднос на истребување со висока поларизација и одлична униформност

Внес на влакна: 0,9мм или 250μm влакна за избор

Излез на влакна: голи влакна од 250μm (корист е за спојување) G.657A Влакна

Апликација:

Влакна до точка (FTTX)

Локални мрежи (LAN)

Кабелска телевизија (CATV)

Тест опрема

Влакна до домот (FTTH)

Пасивни оптички мрежи (PON, GEPON)

Спецификација:

Табела 1 - 1 × N PLC сплитер на влакна

Параметри 1 × 2 1 × 4 1 × 8 1 × 16 1 × 32 1 × 64
Работна бранова должина (nm) 1260 ~ 1650 година
Тип на влакна G657A или специфициран клиент
Губење на вметнување (dB) (одделение P / S) 3,8 / 4,0 7.1 / 7.3 10,2 / 10,5 13,5 / 13,7 16,5 / 16,9 20.5 / 21.0
Единственост на загубата (dB) 0,4 0,6 0,8 1.2 1.5 2.0
Враќање на загубата (dB) (одделение P / S) 55/50 55/50 55/50 55/50 55/50 55/50
Зависна загуба од поларизација (dB) 0.2 0.2 0.2 0,25 0,3 0,35
Насока (dB) 55 55 55 55 55 55
Зависна загуба од бранова должина (dB) 0,3 0,3 0,3 0,5 0,5 0,5
Стабилност на температурата (-40 ~ 85 ℃) (dB) 0,4 0,4 0,4 0,5 0,5 0,5
Работна температура (℃) -40 ~ 85
Температура на складирање (℃) -40 ~ 85
Пакет Челична цевка или ABS

Табела 2 - Поделувач на влакна со 2 × N PLC

Параметри 2 × 2 2 × 4 2 × 8 2 × 16 2 × 32 2 × 64
Работна бранова должина (nm) 1260 ~ 1650 година
Тип на влакна G657A или специфициран клиент
Губење на вметнување (dB) 4.0 7.6 11.0 14.4 17.5 21.0
Единственост на загубата (dB) 0,6 1,0 1.2 1.5 1,8 2.2
Враќање на загубата (dB) (одделение P / S) 55/50 55/50 55/50 55/50 55/50 55/50
Зависна загуба од поларизација (dB) 0.2 0.2 0,3 0,3 0,4 0,4
Насока (dB) 55 55 55 55 55 55
Зависна загуба од бранова должина (dB) 0,3 0,4 0,5 0,5 0,5 0,5
Стабилност на температурата (-40 ~ 85 ℃) (dB) 0,4 0,4 0,4 0,5 0,5 0,5
Работна температура (℃) -40 ~ 85
Температура на складирање (℃) -40 ~ 85
Пакет Челична цевка или ABS

Белешки:

  1. Наведено без конектори.
  2. Додадете дополнителна загуба од 0,15 dB по конектор

Слика на производот:

LGX PLC Fiber Optic Splitter Box with SC APC Simplex Fiber Optic Adapters

Таг:

оптички спојки,

сплитер на оптички влакна


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја