Оптички влакна сплитер кутија Оптички сплитер кутија 1X8 LGX касета со приклучоци за компјутерски компјутер

Краток опис:

Детален производ да дистрибуира оптички сигнали на повеќе локации за обработка. Во оптичките мрежи, честопати е потребно да се подели оптички сигнал на многу идентични сигнали или да се комбинираат многу сигнали во единечна ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Детален опис на производот
Име на производот: LGX PLC Сплитер 1X8 Боја: Сиво
Температура на работа: -40С до 85С Материјал: LGX
Тип на влакна: G657A1 Тип на пакет: LGX пластика

Оптички влакна сплитер кутија Оптички сплитер кутија 1X8 LGX касета со приклучоци за компјутерски компјутер

PLC Splitters се користи за дистрибуција на оптички сигнали на повеќе локации за обработка. Во оптичките мрежи, честопати е потребно да се подели оптички сигнал на многу идентични сигнали или да се комбинираат многу сигнали во еден сигнал. PLC Splitter е вид на уред за управување со оптичка моќност што е фабрикуван со употреба на технологија на силика оптички брановод.

Ние обезбедуваме цела серија производи од сплитер 1 * N и 2 * N кои се прилагодени за специфични апликации. Сите производи ги исполнуваат барањата на GR-1209-CORE-2001 и GR-1221-CORE-1999.

Овој PLC сплитер од типот на сечилото може да содржи два сплитер 1 * 8 PLC внатре, многу е корисно за решението за склопување FTTH. Има перформанси со висок квалитет, како што се мала загуба на вметнување, мала PDL, голема загуба на поврат и одлична униформност во широк опсег на бранова должина од 1260 nm до 1620 nm, и работи на температура од -40ºC до + 85ºC.

Апликација

Дистрибуција на оптички сигнал

Комуникации со податоци

Лан и CATV систем

Распоредување на FTTX

FTTH мрежа

Пасивни оптички мрежи (PON)

Систем за мерење и ласерски систем

DWDM и CWDM системи

Карактеристики

Ниска загуба на вметнување

Низок PDL

Компактен дизајн

Добра униформност од канал до канал

Широка работна бранова должина: Од 1260nm до 1650nm

Широка работна температура: од -40 ℃ до 85

Висока сигурност и стабилност

Спецификација:

1 × N PLC сплитер

Параметар Единица Вредност
Тип на производ   1 × 2 1 3 1 × 4 1 × 6 1 × 8 1 × 12 1 × 16 1 × 24 1 × 32 1 × 64 1 × 128
Операција бранова должина нм 1260 ~ 1650 година
Вметнување загуба Тип dB 4 6 7 9,4 10 12 13.2 16 16.5 20,5 24.5
Макс. 4.3 6.2 7,4 9.8 11 12.5 13.9 16.5 17.2 21.5 25.5
Униформност (макс.) dB 0,5 0,6 0,8 0,8 1 1 1.4 1.5 1.6 2 2,6
PDL (максимум) dB 0.2 0.2 0,3 0,3 0,3 0,3 0,3 0,3 0,3 0,5 0,8
TDL (макс.) dB 0,5
Врати загуба dB ≥55 / 50
Насоченост dB 50 ≥

2 × N сплитер на PLC

Параметар Единица Вредност
Тип на производ   2 × 2 2 × 4 2 × 8 2 × 16 2 × 32 2 × 64 2 × 128
Операција бранова должина нм 1260 ~ 1650 година
Вметнување загуба Тип dB 4.3 7.3 10.5 14 17.2 20,8 24,8
Макс. 4,5 7.6 11 14.8 17,9 21.5 25.8
Униформност (макс.) dB 0,8 1 1.2 1.5 1,8 2 3
PDL (максимум) dB 0.2 0,3 0,3 0,3 0,3 0,5 1
TDL (макс.) dB 0,5
Врати загуба dB ≥55 / 50
Насоченост dB 50 ≥

Fiber Optic Splitter Box Optical Splitter Box 1X8 LGX Cassette With SC PC ConnectorsFiber Optic Splitter Box Optical Splitter Box 1X8 LGX Cassette With SC PC Connectors

Најчесто поставувани прашања:

П1, кое е вашето време за испорака?
О: Општо, тоа ќе трае 3-7 дена по уплатата на депозитот.
Специфичното време на испорака зависи од артиклите и количината на нарачката.

П2, Можете ли да произведувате според примероците или цртежот?
О: Да, можеме да произведеме според вашите примероци или технички цртежи. Ние исто така можеме да дизајнираме и отвориме калап за вас.

П3, Која е вашата политика за примерок?
А, можеме да обезбедиме бесплатен примерок за уреди со оптички влакна за коментари, но клиентите треба да ги платат трошоците за курир.

П4, Дали ја тестирате целата ваша стока пред породувањето?
А, Да, целата стока е 100% тестирана пред конечното пакување и испорака.
Може да се обезбедат извештаи за тестирање доколку е потребно.

П5, Како го осигурувате долгорочниот бизнис и одржувате добро партнерство?
А, Прво, постојано одржуваме подобрување за да правиме производи со подобар квалитет и да обезбедиме подобри услуги, додека ги одржуваме конкурентните цени за да обезбедиме корист на клиентите.
Покрај тоа, ние го почитуваме секој клиент како наши пријатели и цениме за секоја мала или голема нарачка.

Добредојдовте да контактирате со нас за какви било барања - ваш доверлив партнер за оптички влакна / OPTICO!

Таг:

сплитер на кабелски оптички влакна,

сплитер на оптички жици


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја