Сплитер на кабел за оптички влакна FBT со еден прозорец, спојка на оптички влакна 1 * 2 1 * 3 1 * 5 1 * 6 1 * 7

Краток опис:

Детален опис на производот Тип на приклучок: SC, FC, LC, ST Ferrule Крајно лице: компјутер, UPC, режим на влакно од APC: СМ ММ Должина на бран: 1310/1550/1490/850/1300 Пакет: Челична цевка, структура на црната кутија ABS: 1 * 2/1 * 4/1 * 8/1 * 16/1 * 32/1 * 64 1 * 2 1 * 3 1 * 5 1 * 6 1 * 7 Сплитер на оптички влакна FBT со еден прозорец Опис: Сплитер на оптички влакна FBT е вид на уред за управување со оптичка моќност што е фабрикуван со употреба на технологија на фузирана биконична лента. Карактеристика: Мала вишок загуба Различен сооднос на спојка Environmentивотна средина стабилна ...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Детален опис на производот
Вид на конектор: СЦ, ФК, ЛЦ, СВ Феруле крајно лице: Компјутер, UPC, APC
Режим на влакна: СМ ММ Бранова должина: 1310/1550/1490/850/1300
Пакет: Челична цевка, црна кутија АБС Структура: 1 * 2/1 * 4/1 * 8/1 * 16/1 * 32/1 * 64

1 * 2 1 * 3 1 * 5 1 * 6 1 * 7 Сплитер на оптички влакна FBT со еден прозорец

Опис:

Сплитер за оптички влакна FBT е вид на уред за управување со оптичка моќност што е фабрикуван со употреба на технологија на фузирана биконична лента.

Карактеристика:

Ниска вишок загуба

Различен сооднос на спојување

Стабилна околина

Достапен е единечен режим и повеќе режим

Апликација:

Телекомуникации на долги релации

CATV системи и сензори за оптички влакна

Систем за комуникација со оптички влакна

Локална мрежа

Спецификација:

Параметри 1 × 2 1 × 4 1 × 8 1 × 16 1 × 32
Работна бранова должина (nm) 1310/1490/1550
Тип на влакна G657A1 или специфициран клиент
Губење на вметнување (dB) (одделение P / S) 3,8 / 4,0 7.1 / 7.3 10,2 / 10,5 13,5 / 13,7 17 / 17.4
Единственост на загубата (dB) 0,4 0,6 0,8 1.2 1.5
Зависна загуба од поларизација (dB) 0.2 0.2 0.2 0,25 0,3
Враќање на загубата (dB) (одделение P / S) 55/50 55/50 55/50 55/50 55/50
Насока (dB) 55 55 55 55 55
Зависна загуба од бранова должина (dB) 0,3 0,3 0,3 0,5 0,5
Стабилност на температурата (-40 ~ 85 ℃) (dB) 0,4 0,4 0,4 0,5 0,5
Работна температура (℃) -40 ~ 85
Температура на складирање (℃) -40 ~ 85

Слика на производот:

FBT Fiber Optic Cable Splitter With Single Window , Fiber Optic Coupler 1*2 1*3 1*5 1*6 1*7

Таг:

сплитер на оптички влакна,

спојка на оптички влакна

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја