Udendørs Multimode Fiberoptisk kabel Sort PE-jakke med Uni-Tube Gel-fyldt konstruktion

Kort beskrivelse:

Detaljeret produktbeskrivelse Kabeltype: Udendørs Fibertype: SM / MM Kabelkerne: 2-24 Kabeljakke: MDPE / HDPE Struktur: Uni-Tube-jakke: Sort GYXTW Multimode Udendørs fiberoptisk kabel med sort PE-jakke Beskrivelse: GYXTW Armored Uni-Tube Enkelt jakke / enkelt pansret kabel er designet med den fleksibilitet og alsidighed, der kræves til nutidens mest krævende installationer, herunder direkte nedgravet. Den metalliske rustning bruges, når man ønsker mekanisk beskyttelse. Funktioner: Uni -...


Produktdetaljer

Ofte stillede spørgsmål

Produktmærker

Detaljeret produktbeskrivelse
Kabeltype: udendørs Fibertype: SM / MM
Kabelkerne: 2-24 Kabeljakke: MDPE / HDPE
Struktur: Uni-Tube Jakke: Sort

 

GYXTW Multimode udendørs fiberoptisk kabel med sort PE-jakke

Beskrivelse:

GYXTW pansret Uni-Tube enkelt jakke / enkelt pansret kabel er designet med fleksibilitet og alsidighed

krævet til nutidens mest krævende installationer, herunder direkte nedgravet.

Den metalliske rustning bruges, når man ønsker mekanisk beskyttelse.

Funktioner:

Uni-tube gelfyldt konstruktion for overlegen fiberbeskyttelse.

Metallisk rustning for at beskytte kablet mod gnaverangreb og mekaniske skader.

Indlejret ståltråd giver ønskelig trækstyrke og knusningsmodstand.

Kompakt, let at installere.

UV og vandtæt design.

Ansøgning:

Interbuilding tale- eller datakommunikation.

Installeret i kanal, underjordisk ledning.

FTTx / FTTH / FTTD


Specifikation:

Fibertype G.652 G.655 50/125 ^ m 62,5 / 125 ^ m
Dæmpning(+ 20X) 850 nm <3,0 dB / km <3,3 dB / km
1300 nm <1,0 dB / km <1,0 dB / km
1310 nm <0,36 dB / km <0,40 dB / km
1550 nm <0,22 dB / km <0,23 dB / km
Båndbredde 850 nm > 500 MHz-km > 200 MHz-km
1300 nm > 500 MHz-km > 500 MHz-km
Numerisk blænde 0,200 ± 0,015 NA 0,275 ± 0,015 NA
Kabelskæret bølgelængde cc <1260 nm <1450 nm

Struktur og tekniske specifikationer:

FiberTælle NominelDiameter

(mm)

NominelVægt

(kg / km)

Tilladelig trækbelastning(N) Tilladelig knusningsmodstand
(N / 100 mm)
Kort sigt Langsigtet Kort sigt Langsigtet
2 ~ 12 8.6 95 1500 600 1000 300
14 ~ 24 9,0 110 1500 600 1000 300

Bemærk: Dette datablad kan kun være en reference, men ikke et supplement til kontrakten. Kontakt vores sælgere for mere detaljerede oplysninger.

Produktbillede:

Outdoor Multimode Fiber Optic Cable Black PE Jacket With Uni - Tube Gel - Filled Construction

Tag:

enkelt mode fiberoptisk kabel,

pansret fiberkabel


  • Tidligere:
  • Næste:

  • Skriv din besked her og send den til os