4core 12core FTTH-netværksfaldkabel med KFRP og stål til SC-hurtigstik

Kort beskrivelse:

Detaljeret produktbeskrivelse Fibertype: G652D G657A1 G657A2 Kabelkerne: 2/4/6/8/12 Kerne Fibertilstand: OS1 OS2 OM1 OM2 OM3 Kabeljakke: LSZH Anvendelse: Indendørs udendørs styrke: FRP KFRP Stålkabel Farve: Hvid Sort 4core 12core FTTH Drop-kabel med KFRP og stål til SC hurtig stikbeskrivelse Beskrivelse: Nem tilslutning uden splejsning, hurtig og praktisk Fremragende træk- og knusningsydelse, afstanden til selvbærende type kan være op til 50 meter Flammehæmmende LSZH-jakke m ...


Produktdetaljer

FAQ

Produktetiketter

Detaljeret produktbeskrivelse
Fibertype: G652D G657A1 G657A2 Kabelkerne: 2/4/6/8/12 Kerne
Fibertilstand: OS1 OS2 OM1 OM2 OM3 Kabeljakke: LSZH
Anvendelse: Indendørs udendørs Styrke: FRP KFRP Stål
Kabelfarve: Hvid sort

4core 12core FTTH Drop kabel med KFRP og stål til SC hurtig stik

Beskrivelse:

Nem tilslutning uden splejsning, hurtig og praktisk

Fremragende træk- og knusningsevne, afstanden til selvbærende type kan være op til 50 meter

Flammehæmmende LSZH-jakke opfylder relevante brandbeskyttelseskrav i indendørs miljø

Messenger-tråd med højt kulstofstål gør det muligt for selvbærende typen at have fremragende trækstyrke.

funktion:

Fiber: Op til 12, lysbufret fiber
Fibertyper: Single-mode eller Multimode
Kabeltype: Rundt Squa drop kabel
Styrke medlem: Aramid garn
Skedeindstillinger: Enkelt LSZH-kappe
Driftstemperatur: -20 ℃ - 70 ℃
Overholdelse: I overensstemmelse med IEC-, ITU- og VVM-standarder

Ansøgning:

Højhastigheds optiske ruter i bygninger (FTTx)

Alle typer fiberkabler med forskellige strukturer

Højtydende optisk netværksdrift

Anvendes til indendørs / udendørs kabler

Anvendes til indendørs / udendørs kabler

Specifikation:

Fibertransmission ydeevne:

Kablet optisk fiber
(dB / km)

 

62,5 μm
(850 nm / 1300 nm)
50μm
(850 nm / 1300 nm)
G.652
(1310 nm / 550 nm)
G.655
(1550 nm / 625 nm)
Maks. Dæmpning
3,5 / 1,5
3,5 / 1,5
0,36 / 0,22
0,22 / 0,26
Typisk værdi
3.0 / 1.0
3.0 / 1.0
0,35 / 0,21
0,21 / 0,24

Technical Specification

Kabeltype
Maksimum
kerner
Trækstyrke
Knus modstand
Mindste bøjningsradius
Kort sigt
Langsigtet
Kort sigt
Langsigtet
Dynamisk
Statisk
GJFJH
1
150
80
1000
500
20D
10D
GJYFJH
1
300
150
1000
500
20D
10D
GJYFJCH
2
600
300
1000
500
20D
10D
GJYFJCH
4
600
300
1000
500
20D
10D

Produktbillede:

4core 12core FTTH Network Drop Cable with KFRP and Steel for SC Fast Connector

Tag:

fiberoptisk drop kabel,

kabel til fiberfald


  • Tidligere:
  • Næste:

  • Skriv din besked her og send den til os